Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

„Cegiełka od Uniwersytetu”

30.04.2020 - 15:03 aktualizacja 30.04.2020 - 15:35
Redakcja: AJS

#UŚwspiera

Trzysta maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku trafi do podopiecznych trzech Domów Pomocy Społecznej, z którymi współpracuje Uniwersytet Śląski w Katowicach. Materiały zostały przesłane placówkom w ramach akcji „Cegiełka od Uniwersytetu”, prowadzonej przez Wydział Nauk Społecznych UŚ.

Podczas zbiórki w ciągu 10 dni udało się zebrać na ten cel 2130 zł. Maseczki ochronne były wskazywane przez DPS-y jako najpilniej potrzebne wyposażenie. Trafią do: Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Cieszynie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Pielgrzymowicach. To placówki, z którymi uczelnia współpracuje przy realizacji prac badawczych lub dyplomowych, praktyk studenckich czy wizyt studyjnych. Niektórzy z naszych absolwentów pracują tam zawodowo.

Obecnie rozpoczyna się drugi etap zbiórki, który ma na celu zaopatrzenie DPS-ów w kolejne niezbędne im środki. Fundusze przeznaczone zostaną na artykuły higieny osobistej bądź inne materiały, wskazane przez kierowników placówek.

Maseczki ochronne
Maseczki ochronne

return to top