Centrum Badawcze Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych nawiązało współpracę z UOKiK

25.10.2022 - 11:13 aktualizacja 26.10.2022 - 13:15
Redakcja: OO

Centrum Badawcze Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nawiązało współpracę partnerską z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Porozumienie, które zostało podpisane 18 października 2022 roku, ma być początkiem wielopłaszczyznowej współpracy, prowadzącej przede wszystkim do aktywizacji zawodowej studentów w obszarach działalności UOKiK.

Zgodnie z treścią porozumienia wspólne przedsięwzięcia obejmą m.in.:

• współorganizację programów stażowych dla studentów i absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UŚ;
  • współorganizację konkursów i olimpiad wiedzy i popularyzacji prawa konkurencji;
  • współorganizację konferencji i seminariów w zakresie tematyki z obszaru prawa konkurencji i regulacji sektorowych,
  • wymianę wiedzy i doświadczeń w procesie tworzenia prawa w zakresie tematyki prawnokonkurencyjnej.

Uroczyste spotkanie inaugurujące było okazją do sprecyzowania oczekiwań co do szczegółowych warunków współpracy. Dyrektor Centrum dr hab. Mirosław Pawełczyk, prof. UŚ oraz prezes UOKiK Tomasz Chróstny wymienili między sobą cenne doświadczenia, czego efektem będą wspólne działania na płaszczyźnie naukowej (obejmujące działalność konferencyjną i wsparcie edukacyjne studentów w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów) już w tym roku akademickim.

Osoba podpisująca dokument, zbliżenie na dłonie/person signing documents, a close-up of hands

Fot. unsplash.com