Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Cykl seminariów prof. Zhendonga Jina z USA

18.10.2021 - 12:45 aktualizacja 21.10.2021 - 14:31
Redakcja: OO
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki

Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościć prof. Zhendonga Jina z The University of Iowa (USA), który poprowadzi seminaria online z zakresu syntezy chemicznej. Naukowców zajmujących się dziedziną reprezentowaną przez prof. Zhendonga Jina wyróżniono wieloma Nagrodami Nobla, na przestrzeni XX i XXI wieku otrzymało ją blisko 20 badaczy z całego świata.

Profesor Zhendong Jin jest światowej klasy naukowcem zajmującym się badaniami na styku chemii i biologii, w szczególności syntezą złożonych związków chemicznych pochodzenia naturalnego o zastosowaniach medycznych. Od dziesięciu lat pracuje nad rozwojem leków przeciwnowotworowych nowej generacji – przeciwko nowotworom złośliwym, na które do tej pory nie istnieje skuteczna farmakoterapia. Z powodzeniem, wraz ze swoim zespołem, stworzył innowacyjną technologię opracowywania leków, inspirowaną produktami naturalnymi. Jego zespół opracował dwa bardzo obiecujące farmaceutyki antyrakowe pierwszej klasy. Prof. Zhendog Jin jest pracownikiem UI College of Pharmacy w Iowa City w USA.

W ramach projektu pn. „Development of novel anticancer agents / Rozwój nowych leków przeciwnowotworowych” zaplanowano dwa seminaria, które będą odbywać się w październiku 2021 roku w godz. od 16.00 do 18.00:

  • „From Marine Sponge to Novel Anticancer Agents: An Organic Chemist’s Quest to Conquer Cancer / Od Gąbki Morskiej do nowych środków przeciwnowotworowych: od chemika organika do poskramiacza raka”– 26 października 2021 roku – szczegółowe informacje,
  • „Novel Anticancer Drug Development Inspired by Anticancer Natural Product OSW-1 / Nowatorski rozwój leków przeciwnowotworowych inspirowany produktem naturalnym OSW-1” – 27 października 2021 roku – szczegółowe informacje.

Wykłady odbywać się będą w formie zdalnej na platformie Zoom. Link do rejestracji: formularze.us.edu.pl/spotkania_naukowe.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Development of novel anticancer agents / Rozwój nowych leków przeciwnowotworowych” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 15 741,00 zł.

na granatowym tle zdjęcie prof. Zhendonga Jina oraz logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

return to top