Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

[ONLINE] Seminarium prof. Z. Jina „Novel Anticancer Drug Development Inspired by Anticancer Natural Product OSW-1”

18.10.2021 - 13:38, aktualizacja 20.10.2021 - 11:32
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościć prof. Zhendonga Jina z The University of Iowa (USA), który poprowadzi seminaria online z zakresu syntezy chemicznej. Drugie spotkanie pt. „Novel Anticancer Drug Development Inspired by Anticancer Natural Product OSW-1 / Nowatorski rozwój leków przeciwnowotworowych inspirowany produktem naturalnym OSW-1” odbędzie się 27 października 2021 roku o godz. 16.00.

Tematyka seminarium

OSW-1 jest produktem przeciwnowotworowym o bardzo silnym działaniu. Podczas seminarium omówione zostaną wysiłki, których celem było opracowanie całkowitej syntezy OSW-1, a także badania medyczne i biologiczne.

O wykładowcy

Profesor Zhendong Jin jest światowej klasy naukowcem zajmującym się badaniami na styku chemii i biologii, w szczególności syntezą złożonych związków chemicznych pochodzenia naturalnego o zastosowaniach medycznych. Od dziesięciu lat pracuje nad rozwojem leków przeciwnowotworowych nowej generacji – przeciwko nowotworom złośliwym, na które do tej pory nie istnieje skuteczna farmakoterapia. Z powodzeniem, wraz ze swoim zespołem, stworzył innowacyjną technologię opracowywania leków, inspirowaną produktami naturalnymi. Jego zespół opracował dwa bardzo obiecujące farmaceutyki antyrakowe pierwszej klasy. Prof. Zhendog Jin jest pracownikiem UI College of Pharmacy w Iowa City w USA.

Rejestracja uczestników

Wykłady odbywać się będą w formie zdalnej na platformie Zoom. Link do rejestracji: formularze.us.edu.pl/spotkania_naukowe.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Development of novel anticancer agents / Rozwój nowych leków przeciwnowotworowych” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 15 741,00 zł.

return to top