Czasopisma Wydawnictwa UŚ z wyższą punktacją

20.07.2023 - 10:09 aktualizacja 27.07.2023 - 10:17
Redakcja: OO

Minister edukacji i nauki ogłosił 17 lipca 2023 roku wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. W wyniku aktualizacji listy aż 32 tytuły Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego, związane z wydawnictwem bezpośrednio lub korzystające tylko z platformy Open Journal Systems (OJS), podwyższyły punktację:

• 6 czasopism otrzymało 100 punktów („International Journal of Research in E-learning”, „Postscriptum Polonistyczne”, „Problemy Prawa Prywatnego Międzynarodowego”, „Review of International American Studies”, „Przekłady Literatur Słowiańskich”, „Średniowiecze Polskie i Powszechne”);
  • 7 tytułów uzyskało 70 punktów („Forum Lingwistyczne”, „Logopedia Silesiana”, „Prawne Problemy Górnictwa”, „Romanica Silesiana”, „Theory and Practice of Second Language Acquisition”, „Wieki Stare i Nowe”, „Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”);
  • 19 tytułów otrzymało 40 punktów („Annales Mathematicae Silesianae”, „Chowanna”, „Fabrica Litterarum Polono-Italica”, „Folia Philosophica”, „Forum Lingwistyczne”, „Górnośląskie Studia Socjologiczne. Seria Nowa”, „Iudaica Russica”, „Neophilologica”, „Paidia i Literatura”, „Problemy Prawa Karnego”, „Rusycystyczne Studia Literaturoznawcze”, „Studia Etnologiczne i Antropologiczne”, „Studia Pastoralne”, „Śląskie Studia Historyczno-Teologiczne”, „Wortfolge. Szyk słów”, „Z Dziejów Prawa”, „Z Problematyki Prawa Pracy i Polityki Socjalnej”, „Z Teorii i Praktyki Dydaktycznej Języka Polskiego”, „Śląskie Studia Polonistyczne”).

Na liście czasopism punktowanych znalazło się też po raz pierwszy „Forum Polityki Kryminalnej” z 20 punktami.

Pełny wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych znajduje się w komunikacie ministra edukacji i nauki z 17 lipca 2023 roku.

Otwarta książka w dłoniach/An open book in somebody's hands

Otwarta książka/An open book. Fot. Julia Agnieszka Szymala