Dr Karol Pyka laureatem Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

21.10.2020 - 11:01 aktualizacja 22.10.2020 - 09:25
Redakcja: MJ

Dr Karol Pyka z Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego został laureatem I edycji Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020, organizowanego przez Stowarzyszenie Warsaw Wind Music oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Zadaniem uczestników było skomponowanie utworu na koncertową orkiestrę dętą. Kompozycje były oceniane przez jury w dwóch kategoriach – międzynarodowej i polskiej. Wśród nagród dla zwycięzców przewidziano m.in. wydanie i prawykonanie przedstawionego utworu.

Dr Karol Pyka zdobył III miejsce w kategorii polskiej. Kompozytor przedstawił utwór pt. „Zawrat”, do którego inspirację zaczerpnął z krajobrazu Polskich Tatr Wysokich. Kompozycja to mała uwertura na orkiestrę dętą, o zmiennym nastroju, w charakterze muzyki ilustracyjnej.

Biogram dr. Karola Pyki dostępny jest na stronie: https://us.edu.pl/instytut/ismuz/pracownicy/karol-pyka.

Dr Karol Pyka