Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr Łukasz Dawidowski | Czy matura z matematyki musi być trudna?

20.04.2020 - 08:54 aktualizacja 09.04.2022 - 23:45
Redakcja: MJ
Tagi: maturzyści

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają typowe metody rozwiązywania zadań dotyczących funkcji oraz takie, w których trzeba przeprowadzić dowody – czyli klasyczne pewniaki maturalne. W drugiej części spróbujemy rozwiązać zadania z przykładowego arkusza maturalnego. Powtórki odbędą się poprzez program Zoom. Aby z niego skorzystać, nie trzeba tworzyć konta, jednak potrzebne będzie ściągnięcie go na dysk. 

Program Zoom Client for Meetings można ściągnąć klikając w link: https://zoom.us/downloadNastępnie należy kliknąć dwa razy na ściągnięty plik i zainstalować go na swoim komputerze.

W dniu spotkania (środa 22 kwietnia 2020 roku) wystarczy wejść na stronę, prowadzącą bezpośrednio do powtórek maturalnych: https://zoom.us.  

ID spotkania: 921-9986-4546

Gdy po kliknięciu w link pojawi się okienko, należy wybrać opcję „join with computer audio”.

Warto przetestować program i link przed spotkaniem. 

Link będzie działał w środę 22 kwietnia od godziny 16.00.

Dr Łukasz Dawidowski – zajmuje się głównie równaniami różniczkowymi cząstkowymi, w szczególności badaniem istnienia i jednoznaczności rozwiązań równań typu parabolicznego, występujących w mechanice płynów. Ostatnio rozpoczął prace związane z wyznaczaniem miejsc zerowych funkcji zespolonych, co ma związek z badaniem odporności materiałów. Uwielbia uczyć matematyki oraz zajmować się jej popularyzacją.

tablica zapisana równaniami matematycznymi

 

return to top