Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Dr Magdalena Piotrowska-Grot | Na tropach toposów. Lektura tekstów kultury

20.04.2020 - 11:46 aktualizacja 09.04.2022 - 23:46
Redakcja: OO
Tagi: maturzyści

Analiza i interpretacja tekstu spędzają ci sen z powiek? Toposy, motywy, symbole i alegorie stanowią przestrzeń pełną pułapek? Jeżeli nie buszujesz swobodnie w zbożach powieści, a podróż po przestworzach oceanu poezji nie jest dla ciebie płynnym dotknięciem się zioła, to są to warsztaty dla ciebie. W przystępny i interesujący sposób powiemy sobie, od czego zacząć analizę tekstu i o czym absolutnie nie możemy zapominać, pisząc wypracowanie maturalne.

Powtórki odbędą się poprzez program Zoom. Aby skorzystać z tego programu, nie trzeba tworzyć konta, ale potrzebne będzie ściągnięcie go na dysk. Program można ściągnąć klikając w link:  zoom.us/download (Zoom Client for Meetings). Następnie należy kliknąć dwa razy na ściągnięty plik i zainstalować go na swoim komputerze.

W dniu spotkania, czyli w czwartek 23 kwietnia, wystarczy kliknąć na poniższy link prowadzący już bezpośrednio do powtórek maturalnych: zoom.us.

ID spotkania: 999-0343-6893

Gdy po kliknięciu w link pojawi się okienko, proszę wybrać opcję „join with computer audio”.

Warto przetestować program i link przed spotkaniem. Link będzie działał w czwartek od godziny 16:00.

Dr Magdalena Piotrowska-Grot – zastępca dyrektora Uniwersytetu Otwartego, koordynatorka Uniwersytetu Śląskigo Maturzystów, absolwentka jednolitych studiów magisterskich i doktoranckich Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, edukatorka, tutorka. Zajmuje się polską poezją drugiej połowy XX wieku – ostatnio przede wszystkim poezją Juliana Kornhausera. Zawód nauczyciela to dla niej ścieżka ciągłego rozwoju oraz niepowtarzalna okazja do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce dydaktycznej i połączenia jej z pasją, którą można zaszczepiać innym miłośniczkom i miłośnikom literatury. Uwielbia czytać i podróżować, najchętniej łącząc obie te przyjemności.

otwarta książka, zegar, okulary

return to top