Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 gości Narodową Agencję Wymiany Akademickiej

15.11.2023 - 13:56 aktualizacja 15.11.2023 - 14:28
Redakcja: K.S

17 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się Dzień Otwarty z Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) skierowany do pracowników, studentów i doktorantów wszystkich uczelni, w szczególności uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki.

Tego dnia eksperci NAWA zaprezentują programy skierowane do kadry naukowej, administracyjnej, studentów i doktorantów oraz programy wspierające proces umiędzynarodowienia polskich uczelni i jednostek naukowych. Przedstawione zostaną również informacje o nowych formatach programów, które NAWA planuje uruchomić w 2024 roku.

Podczas Dnia Otwartego będzie można również spotkać beneficjentów programów stypendialnych NAWA oraz kierowników projektów realizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Swoimi doświadczeniami podzielą się także pracownicy i studenci innych uczelni. Dzień Otwarty z NAWA odbywać się będzie w budynku CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Bogucicka 5, Katowice).

Inauguracja projektu „Feel good @UEKat”

O godz. 9.15, bezpośrednio przed rozpoczęciem Dnia z NAWA, zaplanowano uroczystą inaugurację projektu „Feel good @UEKat – wsparcie dla poprawy kondycji psychofizycznej studentów zagranicznych UE Katowice”. Inauguracji dokona dyrektor NAWA dr Dawid Kostecki w uczelnianym Welcome Point (pok. 112A, budynek A, ul. Bogucicka 3, Katowice).

W ramach projektu realizowanego w Welcome Point organizowane będą liczne spotkania i wydarzenia mające na celu kształtowanie postaw otwartości i tolerancji oraz integrację studentów polskich i zagranicznych (w ramach internacjonalizacji „w domu”). Odbędą się również warsztaty na temat podstaw zdrowia psychicznego, zdrowej żywności (edukacja na temat zdrowego odżywiania, pokazująca, jak przygotowywać zdrowe i jednocześnie smaczne posiłki), mindfullness czy efektywnego uczelnia się. Zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia lasów w słoiku (integracja poprzez tworzenie własnych ekosystemów w słoikach, które potem zdobią studenckie mieszkania, promując bliskość z naturą), akcję „przygarnij roślinkę” czy „owocowe czwartki” (promocja zdrowego odżywiania poprzez produkcję świeżo wyciskanych soków). Jednym z elementów, które wpisuje się również w działania realizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 będzie konkurs fotograficzny „I feel good @Katowice”.

Projekt Feel Good @UEKat jest finansowany ze środków NAWA w ramach programu „Welcome to Poland (2022)”, łączna wartość projektu to 233 350,00 zł.

Więcej o projekcie znajduje się na stronie Feel good @ UEKat oraz stronie Welcome Point UE.

Szczegóły Dni Otwartych znajdują się na stronie organizatorów.

na biurku leży otwarta książka, na niej złożone okulary, a obok stoi filiżanka z czarną kawą

grafika wydarzenia