System Identyfikacji Wizualnej EMNK 2024

System identyfikacji wizualnej Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 powstał w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Umożliwia on realizację poszczególnych elementów identyfikujących komunikację wizualną EMNK 2024. Nad identyfikacją, kreacją i wdrażaniem pracował i pracuje zespół absolwentów i pracowników ASP w składzie: Aleksandra Braska, Jan Dybała, Anna Kopaczewska, Mikołaj Hałabuda, Dawid Koruszowic, Hanna Sitarz-Pietrzak oraz gościnnie Marian Misiak – projektant krojów pisma i publicysta, badacz kultury wizualnej, który przygotował specjalną wersję swojego kroju Di Grotesk KatoScience – teraz oficjalnego fonta konsorcjum.

Zespół zaprojektował logo EMN 2024, w którym zastosowano charakterystyczny dla tekstów naukowych znak przypisu – gwiazdkę (asterysk), formą odnoszący się do 7 uczelni zorganizowanych wokół wspólnej misji, współpracujących ze sobą i działających w celu wzmocnienia infrastruktury badawczej i potencjału naukowego.

Powstała także księga znaku i manualu systemu identyfikacji wizualnej EMN 2024 oraz Księga Systemu Informacji Wizualnej wraz z nowymi wytycznymi promocyjnymi zawartymi w Style Booku.
Osoby zaangażowane w prace zespołu opracowały również projekty materiałów promocyjno-informacyjnych i zestawu nośników promocyjnych oraz projekty obiektów przestrzennych i gadżetów promocyjnych. Zespół realizował i realizuje warsztaty dotyczące komunikacji i strategii promocji EMNK2024, oraz działania ewaluacyjne systemu identyfikacji wizualnej EMN 2024.

Logo EMNK 2024 oraz font DiGrotesk KatoScience powinny być wykorzystywane przez pracowników podmiotów organizujących EMNK 2024 w związku z działalnością Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Użycie logo EMNK 2024 należy konsultować w poszczególnych instytucjach ze wskazanymi jednostkami

Instytucja Jednostka e-mail
Miasto Katowice Wydział Promocji p@katowice.eu
Uniwersytet Śląski w Katowicach Centrum Promocji promocja@us.edu.pl
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Biuro ds. Działalności Kulturalnej i Promocji magdalena.palupska@asp.katowice.pl
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach Dział Promocji k.fraczek@awf.katowice.pl
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach   emn@am.katowice.pl
Politechnika Śląska Centrum Promocji i Komunikacji krzysztof.gronowicz@polsl.pl
Śląski Uniwersytet Medyczny

Dział Promocji

Biuro Rzecznika Prasowego

rzecznik@sum.edu.pl

promocja@sum.edu.pl

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Dział Promocji angelika.gagracz@ue.katowice.pl

Podmioty zewnętrzne mogą korzystać z logo zgodnie z ustaleniami z organizatorami w zgodzie z zasadami współpracy.

Font DiGrotesk KatoScience jest w dyspozycji wskazanych jednostek w poszczególnych instytucjach.

Materiały do pobrania

Logo EMNK 2024
Elementy do oznakowania wydarzeń programowych
Księga znaku EMNK 2024