Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

13. Węgiel International Student Film Festival

11.03.2016 - 14:12, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Filmy studenckie z całego świata, warsztaty poświęcone branży filmowej i osobistości polskiego kina – to wszystko czeka na uczestników kolejnej 13. edycji Węgiel International Student Film Festival, organizowanej przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Główną ideą wydarzenia jest prezentacja dokonań młodych twórców z polskich i zagranicznych wyższych szkół filmowych. 

Z roku na rok festiwal zyskuje popularność na międzynarodowej arenie. Do tegorocznej edycji, która odbywać będzie się 14 i 15 kwietnia 2016 roku w katowickim Kinie Kosmos, wpłynęło 2075 zgłoszeń z 96 krajów. Nagrody przyznane będą w czterech kategoriach: dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię, najlepsze zdjęcia oraz najlepszy montaż, a także dodatkowo w tym roku – za najlepszą muzykę. Filmy oceniać będzie jury w składzie: profesor Bogdan Dziworski (operator filmowy oraz reżyser), Mateusz Damięcki (aktor), Grzegorz Jaroszuk (reżyser) oraz Zofia Jaroszuk (Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji).

Program festiwalu obejmuje projekcje, konkursy, warsztaty oraz dni otwarte Wydziału Radia i Telewizji podczas, których kandydaci na studia mogą zaprezentować swoje dotychczasowe prace wykładowcom. Zaplanowano również spotkanie z Mateuszem Damięckim, który opowie o swoich najnowszych projektach.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz jego program dostępne są na stronach: www.wegielfestiwal.us.edu.pl oraz www.facebook.com/WegielStudentFestival.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.

 

Plakat promujący Węgiel International Student Film Festival

return to top