25. edycja Uczelnianej Ligi Koszykówki Amatorskiej

23.11.2017 - 15:04, aktualizacja 23.11.2017 - 15:04
Redakcja: admin

Uczelniana Liga Koszykówki Amatorskiej (ULKA) to najstarsza liga gier zespołowych na Uniwersytecie Śląskim. Rozgrywki organizowane są już od 25 lat, a ich inicjatorem był mgr Piotr Nowak – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

25. edycja meczów ligowych rozpoczęła się 22 listopada 2017 roku. W tegorocznych rozgrywkach zmierzy się 10 amatorskich drużyn koszykarskich, a mecze odbywać będą się co tydzień w środy o godz. 17.00 i 18.00 w obiektach sportowych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12). Ich organizatorami są pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ – mgr Witold Wróblewski i mgr Leszek Binert.

Koszykarskie rozgrywki ligowe zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. W dwudziestopięcioletniej historii zawodów zdarzały się sezony, w których startowało nawet 25 drużyn, a sprawozdania z zawodów prezentowane były w programie „Rzut za trzy” emitowanym przez stację TVN.