35. Międzynarodowa Konferencja na temat Przyswajania Języka Obcego/Drugiego

14.05.2024 - 14:54, aktualizacja 14.05.2024 - 15:06
Redakcja: JW

Zapraszamy na 35. Międzynarodową Konferencję na temat Przyswajania Języka Obcego/Drugiego (International Conference on Foreign/Second Language Acquisition – ICFSLA), która odbędzie się w 23–25 maja 2024 roku w malowniczym Szczyrku, w Hotelu Meta.

Jest to cykliczna konferencja, organizowana od ponad 30 lat przez Instytut Językoznawstwa (dawniej Instytut Języka Angielskiego). Tematem tegorocznego spotkania jest: „Institutions Promoting Positive Language Learning and Teaching Environments”, czyli instytucje promujące pozytywne środowiska uczenia się i nauczania języków obcych.

Jako mówcy plenarni wystąpią wybitni eksperci z zakresu przyswajania języka, m.in. Kata Csizér Wein (Uniwersytet Loránda Eötvösa), Melanie Ellis (Politechnika Śląska), Steve Killick (Uniwersytet Południowej Walii), Mirosław Pawlak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Yolanda Ruiz de Zarobe (Uniwersytet Kraju Basków).

Wydarzenie nie tylko umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń, ale także będzie inspiracją dla uczestników do prowadzenia dalszych badań w dziedzinie przyswajania języka obcego. Dzięki swojej wieloletniej tradycji, konferencja ICFSLA stała się ważnym forum naukowym nie tylko w Polsce, lecz także w Europie i na całym świecie, gromadząc uczestników z różnych kontynentów.

Więcej informacji na stronie International Conference on Foreign and Second Language Acquisition.