53. inauguracja roku akademickiego

08.09.2020 - 11:51, aktualizacja 27.10.2020 - 13:01
Redakcja: MJ
Tagi: academic year 2020/2021, inauguracja, inauguration, rok akademicki 2020/2021

Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty trzeci rok akademicki w czwartek 1 października 2020 roku o godz. 11.00. W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: ceremonię przekazania insygniów rektorskich oraz przemówienie inauguracyjne rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka.

Podczas uroczystości inaugurującej rok akademicki 2020/2021 nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożą ślubowanie akademickie i otrzymają indeksy. Wręczona zostanie również nagroda Pro Scientia et Arte honorująca pracowników Uniwersytetu Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Każdego roku to ważne i zaszczytne wyróżnienie może być przyznane dwóm laureatom: uczonemu reprezentującemu dziedzinę nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych – nagroda wręczona zostanie prof. dr. hab. Janowi Kisielowi z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych oraz badaczowi reprezentującemu kierunki humanistyczne i artystyczne – nagrodę w tym zakresie odbierze prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Wydziału Humanistycznego, który podczas uroczystości wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Pamięć czy historia? Dylematy badania dziejów Górnego Śląska”.

Transmisję online z uroczystości będzie można zobaczyć w serwisach Facebook oraz YouTube na kanałach „Uniwersytet Śląski” oraz „UŚTV”.

Broszura inauguracyjna

Szanowni Państwo!

Niebawem rozpoczniemy kolejny rok akademicki 2020/2021. Zapraszam wszystkich Państwa na uroczystą inaugurację, która odbędzie się 1 października 2020 r. w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Mogę sobie pozwolić na to powszechne zaproszenie, choć nasza największa aula pomieści zaledwie drobną część naszej prawie dwudziestopięciotysięcznej społeczności. Przymuszeni trwającą wciąż epidemią do zdalnych kontaktów, postaramy się obrócić je na korzyść i spotkać się z każdym z Państwa z osobna i z wszystkimi razem podczas internetowej transmisji rozpoczęcia nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Śląskim. Dziękuję całej społeczności naszej uczelni za determinację w utrzymaniu działalności uczelni w dobiegającym końca roku i proszę gorąco o wytrwałość i zaangażowanie w pracę w tak niecodziennych i trudnych warunkach, jakie zgotowało nam życie w cieniu epidemii. Wierzę, że ten nadchodzący rok przyniesie jej kres, a nas przywróci do pracy i przebywania razem w rzeczywistych przestrzeniach kampusów Uniwersytetu Śląskiego.

Proszę przyjąć życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności w nowym roku akademickim 2020/2021.

prof. dr hab. Ryszard Koziołek

plakat promujący inaugurację roku akademickiego

Harmonogram inauguracji wydziałowych

Transmisje z uroczystości wydziałowych można śledzić za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale „Uniwersytet Śląski”.

Wydział Nauk Przyrodniczych

Szkoła Doktorska

9 października br., godz. 14.00

Link do transmisji inauguracji Szkoły Doktorskiej