57. Naukowa Konferencja Pszczelarska

29.01.2020 - 09:25, aktualizacja 29.01.2020 - 09:25
Redakcja: MJ
Tagi: konferencja, pszczoły

Naukowa Konferencja Pszczelarska to coroczne spotkanie naukowców zajmujących się problematyką hodowli pszczół. Rezultaty badań prezentowane są w trakcie sesji: biologia pszczół, gospodarka pasieczna, choroby pszczół oraz pożytki pszczele i apiterapia. Tegoroczna edycja potrwa od 10 do 12 marca 2020 roku na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn ul. Bielska 62).

W tym roku konferencja odbędzie się w ramach Międzynarodowego Kongresu Pszczelarskiego w Cieszynie. W programie zaplanowano wystawę sprzętu pszczelarskiego, której towarzyszyć będzie konkurs dla producentów na innowacyjne rozwiązania techniczne. Po zakończeniu konferencji zostanie również wydana monografia.

57. Naukowa Konferencja Pszczelarska organizowana jest przez Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe oraz Zakład Pszczelnictwa Instytut Ogrodnictwa w Puławach.

Załączniki: