6-miesięczne Intensywne Kursy Maturalne

02.11.2022 - 10:39, aktualizacja 02.11.2022 - 10:39
Redakcja: OO

Już tylko przez kilka dni trwają zapisy na 6-miesięczne Intensywne Kursy Maturalne, czyli kursy, w trakcie których uczniowie mogą przygotować się do matury z pomocą wykładowców Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia startują w drugim tygodniu listopada i potrwają do końca kwietnia.

Organizatorem jest Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją kursów przygotowujących uczniów do majowych zmagań.

Misją organizatora jest merytoryczne i mentalne wsparcie uczniów w ich przygotowaniach do zdawania egzaminu maturalnego. Kursy wyróżnia uniwersytecki poziom dydaktyki i wysoka skuteczność – absolwenci osiągają wyniki przewyższające średnią punktację w kraju i dostają się na wymarzone kierunki studiów. Dla uczniów jest to także znakomita okazja do poznania uczelni, wczucia się w klimat studiowania oraz oswojenia z bardziej akademickim stylem nauczania.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wygodnych porach popołudniowych i trwają 2,5 godziny zegarowej. Miejscem kursowych spotkań są sale Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Przyrodniczych.

W ofercie znajdują się zajęcia z następujących przedmiotów:

• język polski – poziom podstawowy i rozszerzony,
  • matematyka – poziom podstawowy i rozszerzony,
  • biologia,
  • chemia,
  • geografia,
  • historia,
  • wiedza o społeczeństwie.

Harmonogram kursowych zajęć oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Uniwersytetu Otwartego.

zdjęcie dziewczyny, napis: 6-miesięczne kursy maturalne z wykładowcami UŚ, listopad-kwiecień (60 godzin)