74. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

08.04.2022 - 13:51, aktualizacja 15.04.2022 - 10:40
Redakcja: K.S

Gościem 74. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej będzie prof. Marek Oziewicz, literaturoznawca, wykładowca na Uniwersytecie Stanu Minnesota, profesor katedry literatury dziecięcej i młodzieżowej imienia Sidneya i Marguerite Henry na Wydziale Edukacji i Rozwoju Człowieka Uniwersytetu Stanu Minnesoty. Jego obecne badania koncentrują się na antropocenie jako wyzwaniu dla ludzkich systemów narracyjnych oraz na reprezentacji zmian klimatycznych w literaturze i mediach. Jest założycielem i redaktorem naczelnym portalu Climate Lit oraz dyrektorem Centrum Edukacji Klimatycznej na Uniwersytecie Stanu Minnesoty.

Tematem rozmowy będzie: „Wokół planetarianizmu, wizji realnego lepszego jutra dla całej Ziemi”.

Rozmowę z gościem poprowadzi prof. dr hab. Piotr Skubała, ekolog i wykładowca z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik, psycholog, aktywista, członek Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Organizatorem wydarzenia są Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Spotkanie będzie transmitowane online na kanale YouTube oraz Facebooku.