9. Forum Matematyków Polskich

10.06.2024 - 15:39, aktualizacja 11.06.2024 - 09:34
Redakcja: PK

Od 9 do 13 września 2024 r. w Katowicach trwać będzie 9. Forum Matematyków Polskich. W bieżącym roku konferencja organizowana jest przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Politechniką Śląską. Obrady odbywać będą się w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ przy ul. Uniwersyteckiej 4 oraz w budynku Instytutu Matematyki UŚ przy ul. Bankowej 14.

Forum Matematyków Polskich to przede wszystkim:

• cykliczne spotkanie matematyków pracujących zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, zajmujących się różnorodną tematyką naukową,
  • wydarzenie sprzyjające wymianie myśli oraz dyskusjom o aktualnych zadaniach matematyki współczesnej,
  • okazja do debat o problemach nurtujących środowisko matematyczne w Polsce.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.