90. spotkanie w Klubie Myśli Ekologicznej

10.04.2024 - 12:53, aktualizacja 10.04.2024 - 13:08
Redakcja: K.S

„Jestem z Plemienia Odry” to tytuł 90. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej, które odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach (ul. Św. Jana 24).

Gościem wieczoru będzie Robert Rient – dziennikarz, współczesny szaman, aktywista, reportażysta i pisarz. W 2022 roku w reakcji na katastrofę ekologiczną na Odrze założył „Plemię Odry” i zainicjował działania na rzecz prawnego uznania osobowości rzeki.

Z okazji Dnia Ziemi częścią spotkania będzie Koncert dla Ziemi wykonany przez zespół „Mantra Ziemia & Foka”: „Są takie pieśni, które niosą miłość do siebie, innych, Ziemi i Wszechświata. Nie słychać ich w radiu, ale można je spotkać przy ogniu, rzekach, drzewach, na kręgach i ceremoniach. Wędrujemy z nimi od lat, wierząc, że autentyczny głos wydobywany z serca jest pokłonem dla piękna Mamy Ziemi, tak hojnie nas obdarowującej”.

Rozmowę z gościem poprowadzi prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale YouTube oraz Facebooku.

Kontakt z widzami online będzie moderowany przez Barbarę Wojtaszek – prezeskę Fundacji Klub Myśli Ekologicznej, polonistkę i anglistkę, edukatorkę ekologiczną, aktywistkę Śląskiego Ruchu Klimatycznego.

Wstęp wolny na podstawie wejściówek pobranych przez stronę kina lub odebranych w kasie Rialta.

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje również „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.