#AIChallenger Forum 2024 – konferencja naukowa

04.06.2024 - 16:14, aktualizacja 04.06.2024 - 16:14
Redakcja: K.S

6 czerwca 2024 roku o godz. 9.30 na auli im. A. Pawlikowskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się druga edycja konferencji poświęcona rozwojowi sztucznej inteligencji w Polsce.

Bezprecedensowe szanse biznesowe, niewyobrażalne nigdy wcześniej możliwości technologiczne, a także pytania, których nigdy dotąd nie musieliśmy sobie zadawać – to wszystko niesie za sobą rozwój sztucznej inteligencji. Zmiany technologiczne zachodzą tak szybko, że w codziennym pędzie trudno za nimi nadążyć. Być może nadzór nad rozwojem sztucznej inteligencji warto by zlecić sztucznej inteligencji. Ale czy to na pewno dobry pomysł?

Tego dnia spotkają się najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji rządowej, aby wspólnie porozmawiać o potrzebach i wyzwaniach związanych z nową rewolucją technologiczną. Podczas #AIChallenger Forum po raz pierwszy zaprezentujemy wspólny pomysł na Nową Strategię Dla Rozwoju Sztucznej Inteligencji oraz porozmawiamy o jej szczegółach z ekspertami zaangażowanymi w tworzenie rozwiązań AI.

Wśród tematów dyskusji znajdą się m.in.

• etyka a AI –  czy sztuczna inteligencja może działać w prawdziwie etyczny sposób,
  • kto ponosi odpowiedzialność za działania algorytmu, wyzwania i rekomendacje polskiej drogi do AI,
  • jak AI zmienia naukę,
  • cyberbezpieczeństwo.

W trakcie konferencji nastąpi oficjalne ogłoszenie tegorocznego laureata Nagrody Cyfrowy Orzeł. To wyróżnienie polskiej branży cyfrowej reprezentowanej przez Związek Cyfrowa Polska dla przedstawicieli administracji publicznej i instytucji, którzy z sukcesem angażują się w rozwój tego sektora w Polsce.

Szczegółowy harmonogram konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorami spotkania są: Związek Cyfrowa Polska oraz projekt Cyber Science (Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, NASK).

grafika wydarzenia