Akademicki Tydzień Książki

18.11.2022 - 08:55, aktualizacja 21.11.2022 - 14:43
Redakcja: wc-a
Tagi: biblioteka, literatura

Od 21 do 25 listopada 2022 roku w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA) odbywać się będzie Akademicki Tydzień Książki. Wydarzenie ma na celu zachęcenie czytelników nie-specjalistów do lektury książek naukowych.

Podczas kilku dni spotkań uczestnicy będą mogli wziąć udział w otwartych dla szerokiej publiczności panelach dyskusyjnych. W ramach wydarzenia zostały też zaplanowane interdyscyplinarne debaty, w których głos zabiorą specjaliści z różnych dziedzin. Pośród poruszanych tematów znajdą się m.in.: perspektywy nowoczesnej edukacji czy problematyka przemocy i nietolerancji.

21 listopada o godz. 11.00 w sali konferencyjnej CINiB-y odbędzie się briefing prasowy z okazji Akademickiego Tygodnia Książki.

We wtorek 22 listopada o godz. 10.00 rozpocznie się wykład mistrzowski pt. „Mea culpa. Co wynika z pisania” który wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Sławek z Wydziału Humanistycznego UŚ.

Akademicki Tydzień Książki organizowany jest wspólnie przez CINiB-ę oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie odbywa się w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie CINiB-y.