Akademicki Tydzień Książki 2023

Redakcja: OO

Plakat promujący Akademicki Tydzień Książki 2023, dostępny także jako plik PDF

Plakat promujący Akademicki Tydzień Książki 2023

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka organizują Akademicki Tydzień Książki (ATK), który odbywać się będzie od 27 listopada do 1 grudnia 2023 roku pod hasłem „Geo-eko-humanistyka”. Jest to święto książki naukowej, a szczególnie publikacji pracowników i pracowniczek Uniwersytetu Śląskiego, wydanych w Wydawnictwie UŚ w ostatnich miesiącach i latach oraz udostępnianych na cały świat w repozytoriach i bazach danych przez CINiB-ę. W tym roku tematem przewodnim ATK będą klimat, środowisko i humanistyka.

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: warsztaty o książce, edukacji i klimacie, spotkania o książkach historycznych, prawniczych, filmoznawczych, kulturoznawczych, polonistycznych, literaturoznawczych i teologicznych, debaty o środowisku i czytaniu. Na warsztaty i wycieczki obowiązują zapisy, na pozostałe wydarzenia jest wstęp wolny. Miejscem spotkań będzie siedziba CINiB-y.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: ciniba.edu.pl.

Briefing prasowy otwierający Akademicki Tydzień Książki odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2023 r. o godz. 9.45 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a, Katowice).