Akcja Czysta Rawa

04.05.2023 - 13:52, aktualizacja 04.05.2023 - 13:55
Redakcja: wc-a

Wszystkie informacje są zawarte w treści

W sobotę 6 maja 2023 roku w godz. 10.00–13.00 będzie trwać Akcja Czysta Rawa, której celem jest uporządkowanie terenu wokół koryta Rawy na odcinku od ul. Żelaznej do ul. J. Baildona.

Inicjatorem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Przedsięwzięcie wpisuje się w szerszy projekt odrestaurowania doliny Rawy. Pomysł zrodził się podczas plenerowej 5. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Obecnie jest on kontynuowany m.in. w ramach przygotowań do obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024, współorganizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Rawa – jako istotny element współtworzący tożsamość miasta – stanowi impuls do działań twórczych, a także inspirację do namysłu nad kondycją i skalą degradacji środowiska naturalnego. Z troski o nasze najbliższe sąsiedztwo pojawiła się potrzeba podjęcia bezpośrednich działań przynoszących natychmiastowe efekty.

Osoby biorące udział w Akcji Czysta Rawa proszone są o przyjście na zbiórkę o godz. 10.00 przed budynkiem Straży Miejskiej przy ul. Żelaznej 18. Organizatorzy zapewniają konieczny sprzęt, w tym rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: czysta.rawa@asp.katowice.pl.