Bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

05.12.2017 - 15:42, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego i firma Pich-med organizują bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które rozpocznie się 12 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 514).

Kurs, który adresowany jest do studentów Uniwersytetu Śląskiego, w nietypowy sposób poprowadzi doświadczony ratownik i instruktor pierwszej pomocy, właściciel firmy Pich-med Karol Pichura.

Dwugodzinne szkolenie na profesjonalnych fantomach pokaże między innymi, jak należy się zachować w najczęstszych wypadkach zagrożenia życia:

• omdlenia i utrata przytomności,
  • zadławienia,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa,
  • obsługa automatycznego defibrylatora (AED),
  • krwotok z nosa,
  • lekkie oparzenia.

Podczas warsztatów przedstawione zostaną również fakty i mity na temat pierwszej pomocy i najskuteczniejsze sposoby jej udzielania. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający przebyty kurs.

plakat promujący kurs pierwszej pomocy dla studentów UŚ, pokazuje skrzyżowane dwa plastry opatrunkowe i zawiera dane dot. daty i miejsca wydarzenia