„Biblioteka przyszłości” – interdyscyplinarna debata

22.09.2022 - 14:13, aktualizacja 27.09.2022 - 08:58
Redakcja: K.S

W tym roku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka obchodzi swój jubileusz 10-lecia. Z tej okazji 29 września 2022 roku odbędzie się interdyscyplinarna debata pt. „Biblioteka przyszłości” z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli wielu różnych dziedzin nauki i sztuki.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.40 w holu głównym CINiBA od briefingu prasowego. W debacie udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego: prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor, prof. dr hab. Tadeusz Sławek, dr hab. Piotr Bogalecki, prof. UŚ i dr Aneta Borowik, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego oraz dr hab. Krzysztof Łęcki, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube CINiB-y.

CINiBA na dobre wpisała się w przestrzeń Katowic jako nieodłączny element miasta. Stanowi książnicę naukową dwóch uczelni: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Została oddana w ręce czytelników w 2012 roku. Przez minioną dekadę starano się, aby to miejsce stanowiło ośrodek wiedzy, kultury i nauki. Jubileusz stanowi podsumowanie wszystkich lat aktywności oraz wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych działań.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie biblioteki.