„Brainwashed: seks, kamera, władza” – filmowe spotkanie z psychologią

13.03.2023 - 13:33, aktualizacja 13.03.2023 - 13:54
Redakcja: K.S

„Brainwashed: seks, kamera, władza” to kolejny film, który będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią”.

Ekranizacja wykładu Niny Menkes, niezależnej reżyserki i akademiczki, ilustrowanego fragmentami filmów objaśnia, jak podstawowe techniki filmowe wpływają na uprzedmiotowienie kobiet w świecie wielkiego ekranu i jakie ma to konsekwencje dla całej branży oraz dla bezpieczeństwa kobiet.

Spotkanie odbędzie się 28 marca 2023 roku w kinie studyjnym Światowid (ul. 3 maja 7, Katowice) o godz. 17.30.

Po emisji wykładu nastąpi część dyskusyjna, którą poprowadzi dr Agnieszka Skorupa, psycholog z Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej informacji na temat filmu znajduje się na stronie Światowida.