24.06.2024 - 13:02, aktualizacja 24.06.2024 - 13:03
Redakcja: JW

Briefing prasowy dot. Nagrody im. Profesora Józefa Pietera dla Nauczycielek i Nauczycieli, który odbędzie się 25 czerwca (wtorek) o godz. 9:00 przed Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice).
W przypadku złych warunków atmosferycznych, zaprosimy Państwa do holu Rektoratu UŚ.

Podczas briefingu przedstawimy osoby nominowane do Nagrody, a po briefingu będziecie Państwo mieli możliwość przeprowadzenia z nimi rozmów indywidualnych.

Spośród nominowanych nauczycielek i nauczycieli wybrany zostanie laureat bądź laureatka konkursu, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych. Nazwisko tej osoby poznamy 14 października 2024 r. podczas uroczystej Gali Nagrody.

Konkurs o Nagrodę im. Profesora Józefa Pietera został ustanowiony w październiku 2022 r. z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Fundacji im. Profesora Józefa Pietera, przy współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana nauczycielce bądź nauczycielowi, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi.