Briefing prasowy poprzedzający Kongres Oświaty

18.09.2023 - 13:27, aktualizacja 18.09.2023 - 13:27
Redakcja: OO

Briefing prasowy poprzedzający Kongres Oświaty odbędzie się 19 września 2023 roku o godz. 8.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przy sali audytoryjnej – wejście od ul. Olimpijskiej.

W spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. Ewa Jarosz – prorektorka UŚ ds. rozwoju kadry, Waldemar Bojarun – wiceprezydent Miasta Katowice, Francesco Calcagno z UNICEF Polska, Grażyna Burek – wicenaczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice.

Tegoroczny Kongres Oświaty, którego hasłem przewodnim będzie „Edukacja przyszłości – przyszłość edukacji”, odbędzie się 19 i 20 września 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 wykładem „Aby wspierać innych, musisz dać najpierw sobie, czyli kilka słów o sile pomagania i niesienia dobra”.

W trakcie kongresu – w ramach interaktywnych wykładów, dyskusji i warsztatów – zostaną poruszone różnorodne tematy związane z edukacją, ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowości, wyzwań w pracy z osobami z doświadczeniem uchodźczym, wykorzystania technologii cyfrowych oraz kompetencji miękkich, które warto wykorzystać na lekcjach przedmiotowych i wychowawczych.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim we współpracy z Miastem Katowice i Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF.

Program kongresu znajduje się na stronie: www.kongresoswiaty.us.edu.pl.