Briefing prasowy zapowiadający 7. ŚFN KATOWICE oraz widowisko otwarcia EMN 2024

04.09.2023 - 15:55, aktualizacja 04.09.2023 - 15:55
Redakcja: OO

Briefing prasowy zapowiadający 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE oraz widowisko otwarcia Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 odbędzie się 6 września 2023 roku o godz. 12.00 na płycie Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” (wejście od ul. Olimpijskiej – osią techniczną A, tuż przy Hotelu Diament. Wjazd na parking na hasło: Śląski Festiwal Nauki).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i Europie, organizowane przez uczelnie z województwa śląskiego, które w 2018 roku zawarły porozumienie na rzecz organizacji ŚFN.

Dotychczas odbyło się sześć edycji festiwalu, które można podsumować w liczbach:

• 555 000 odbiorców,
  • 1284 prelegentów,
  • 1079 stanowisk pokazowych,
  • 1214 wykładów,
  • 706 warsztatów,
  • 7174 wystawców,
  • 279 gości specjalnych.

Sukces ŚFN KATOWICE miał ogromne znaczenie w przyznaniu Katowicom prestiżowego tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Najbliższa edycja odbywać się będzie od 9 do 11 grudnia 2023 roku. Będzie to jednocześnie weekend otwarcia Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Podczas briefingu przedstawione zostaną nowości 7. ŚFN KATOWICE, polscy i zagraniczni goście, a także pierwsze założenia widowiska otwarcia Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W spotkaniu z mediami udział wezmą m.in. rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak oraz polski raper i producent muzyczny Miuosh.

Po briefingu będzie możliwość zadania pytań indywidualnych przedstawicielom uczelni organizujących ŚFN KATOWICE oraz reprezentantom instytucji wspierających wydarzenie. Zostaną również przygotowane przykładowe stoiska pokazowe.

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.