Debata ekspercka pt. „Wyspy Wiedzy: Środowisko – Globalne zmiany – Strategie działania – Perspektywa międzyobszarowa”

15.03.2024 - 14:36, aktualizacja 19.03.2024 - 10:56
Redakcja: K.S

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje debatę ekspercką pt. „Wyspy Wiedzy: Środowisko – Globalne zmiany – Strategie działania – Perspektywa międzyobszarowa”.

Wydarzenie odbędzie się 21 marca 2024 roku w centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE (ul. Bankowa 5) w Katowicach w godz. 11.00–14.00.

W obliczu coraz szybszych zmian klimatycznych oraz wyzwań związanych z ochroną środowiska, organizowana przez nas debata stanowi istotną przestrzeń do dyskusji nad skutecznymi strategiami działania. Uczestnicy debaty, wśród których będą eksperci z polskich i zagranicznych jednostek badawczych oraz reprezentanci regionalnych instytucji samorządowych, skoncentrują się na tematach zrównoważonego rozwoju, adaptacji do zmian klimatycznych i innowacyjnych strategiach, które mogą być wdrożone na szczeblu lokalnym, międzynarodowym i międzyobszarowym.

Debata ekspercka „Wyspy Wiedzy: Środowisko – Globalne zmiany – Strategie działania – Perspektywa międzyobszarowa” jest częścią projektu „Islands of Knowledge. Wyspy Wiedzy” realizowanego w ramach Programu Edukacja finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz środków krajowych.

Debata ekspercka „Wyspy Wiedzy: Środowisko – Globalne zmiany – Strategie działania – Perspektywa międzyobszarowa” realizowana jest również w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.