Debata „Otwarta Brama – Oblężona Twierdza” – Klub „Tygodnika Powszechnego”

06.06.2024 - 10:02, aktualizacja 06.06.2024 - 10:29
Redakcja: JW

W środę 12 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Śląskiej (sala Parnassos, plac Rady Europy 1, Katowice) odbędzie się debata „Otwarta Brama – Oblężona Twierdza. Chrześcijaństwo w Polsce dzisiaj”. Rozmowę będzie moderował Jarosław Makowski. W debacie wezmą udział:

• o. Tomasz Dostatni OP – publicysta, duszpasterz inteligencji, rekolekcjonista, autor książki „Otwarta Brama”.
  • Aleksandra Klich – dziennikarka, autorka książek, dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rybniku.
  • prof. Ryszard Koziołek – literaturoznawca, historyk literatury, autor książek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • Jarosław Makowski – historyk filozofii, dziennikarz, publicysta, samorządowiec, autor książek.

Organizatorami wydarzenia są Klub „Tygodnika Powszechnego” w Katowicach i Biblioteka Śląska.
Spotkanie będzie transmitowane na YouTube Biblioteki Śląskiej od godz. 18.00. Wstęp wolny na wydarzenie.