09.06.2022 - 10:58, aktualizacja 09.06.2022 - 10:58
Redakcja: OO

Interdyscyplinarny zespół studentów indywidualnych studiów międzyobszarowych (ISM) organizuje debatę ekspercką, podczas której uznani badacze przybliżą tematykę nanotechnologii i wykorzystania nanocząstek.

Mydła czy środki do dezynfekcji, które stały się jeszcze bardziej popularne w czasie pandemii, zawierają nanosrebro. Co sprawia, że nanocząstki są tak wyjątkowe? Jakie wiążą się z nimi szanse, a jakie zagrożenia? Między innymi takie tematy i wiele innych poruszą zaproszeni prelegenci:

• dr Sławomir Sułowicz, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
  • dr Anna Nowak, Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk,
  • dr Przemysław Oberbek, przewodniczący komitetu technicznego ds. nanotechnologii Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Fundacja Nanonet,
  • prof. dr hab. Magdalena Rost-Roszkowska, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
  • prof. dr hab. Maria Augustyniak, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
  • prof. dr hab. Robert Musioł, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, Instytut Chemii.

Debata pn. „Nanotechnologia i wykorzystanie nanocząstek – szansa czy zagrożenie?” odbędzie się we wtorek 14 czerwca 2022 roku o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12). Spotkanie potrwa ok. 2 h. Wstęp wolny. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w debacie.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz rejestracyjny.