Debata „Uniwersytet – jak bardzo – Śląski”

15.03.2024 - 12:27, aktualizacja 15.03.2024 - 12:30
Redakcja: OO

Czas kampanii wyborczej to gorący, ale i dobry czas na wszelkie dyskusje o uniwersytecie, jego zadaniach i roli. We wtorek 26 marca 2024 roku o godz. 16.00 na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się debata „Uniwersytet – jak bardzo – Śląski”, w której uczestniczyć będą kandydatka i kandydaci na rektora UŚ w kadencji 2024–2028.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli środowiska akademickiego Uniwersytetu Śląskiego, jak i osób zainteresowanych jego rolą w naszym regionie. Kandydaci odpowiedzą na pytania o misję Uniwersytetu Śląskiego w regionie, w województwie śląskim, na Śląsku, możliwość otwarcia studiów śląskich, utworzenia lektoratu języka śląskiego i współkierowania procesami powstawania programów edukacji śląskiej.

Debata organizowana jest wraz z Radą Języka Śląskiego, ukonstytuowaną w grudniu 2023 roku, w której skład wchodzą także wykładowczynie i wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Na adres e-mail podany w formularzu zostanie wysłana wejściówka. Ze względu na pojemność Sali Kameralnej liczba miejsc jest ograniczona – decyduje więc kolejność zgłoszeń.