Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

DigiEduHack – maraton programistyczny na rzecz edukacji cyfrowej

26.10.2021 - 15:20, aktualizacja 27.10.2021 - 10:32
Redakcja: wcyg
Tagi: education, edukacja, hackathon, programming, programowanie

Od 9 do 10 listopada 2021 roku odbywać się będzie 24-godzinny maraton programistyczny DigiEduHack na rzecz rozwiązań wykorzystujących nowoczesne narzędzia techniki w kontekście edukacji cyfrowej. W programie przewidziano 41 wyzwań tematycznych.

Organizatorem wyzwania pt. „Cieszyn – Tools where knowledge gets organised” jest Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie rozpocznie się 9 listopada o godz. 9.00 w sali 121 gmachu głównego wydziału przy ul. Bielskiej 62 w Cieszynie. Prace uczestników oceni jury, w składzie którego zasiądzie dr Tomasz Kopczyński z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Wydarzenie skierowane jest do studentów. Zgłoszenia można przesyłać indywidualnie oraz grupowo. Rejestracja potrwa do 27 października. Uczestnictwo w maratonie jest całkowicie bezpłatne.

DigiEduHack jest inicjatywą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) realizowaną w ramach przedstawionego przez Komisję Europejską „Planu działań w dziedzinie edukacji cyfrowej na lata 2021–2027”. Liderem wydarzenia jest Europejska Komisja Klimatyczna Climate-KIC (EIT Climate–KIC), a koordynatorem Aalto University w Finlandii.

W 2021 roku gospodarzem wydarzenia na scenie głównej jest słoweńska prezydencja Rady Unii Europejskiej wraz z Międzynarodowym Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją (IRCAI) pod auspicjami UNESCO.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej DigiEduHack.

return to top