Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Dni Arteterapii i Muzykoterapii

07.03.2018 - 17:04, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Po raz drugi trzy katowickie szkoły wyższe – Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego organizują Dni Arteterapii i Muzykoterapii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Kolor i dźwięk w działaniach arteterapeutycznych”.

Na program przedsięwzięcia składają się warsztaty, spektakle oraz wystawy. Wydarzenie rozpocznie się 7 marca 2018 roku w Akademii Sztuk Pięknych warsztatami z rysunku arteterapeutycznego, a zakończy 28 marca spektaklem teatru Akademii Muzycznej, którego opiekunem artystycznym jest prof. dr hab. Katarzyna Krasoń – prodziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzeniami towarzyszącymi II Dniom Arteterapii i Muzykoterapii są dni otwarte Akademii Sztuk Pięknych (7–8 marca 2018 r.) oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (21 marca 2018 r.).

Arteterapia to kierunek studiów prowadzony przez katowickie szkoły wyższe, studenci kształcą się jednocześnie na trzech uczelniach: Uniwersytecie Śląskim, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Spotkanie organizowane przez te uczelnie ma przybliżyć uczestnikom między innymi możliwości i perspektywy, jakie otwierają się przed osobami, które chcą uzyskać wielokierunkową wiedzę z zakresu terapii oraz wykształcenie artystyczne w perspektywie wizualnej i muzycznej.

Plakat wraz z programem wydarzeń

 

Ikona pdf  Program Dni Arteterapii i Muzykoterapii [pdf, 165 kB] 

return to top