Dzień Campus France na Uniwersytecie Śląskim

14.11.2016 - 17:06, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują „Dni Campus France w Polsce – Studia we Francji”. Spotkania odbywać się będą w dziewięciu polskich miastach uniwersyteckich: Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Toruniu, Łodzi oraz Wrocławiu.

Dni Campus France adresowane są głównie do licealistów oraz studentów zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

W Katowicach Dzień Campus France odbędzie się 6 grudnia w sali sympozjalnej II na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W programie wydarzenia zaplanowano: przedstawienie Agencji Campus France i studiów we Francji, prezentację oferty stypendialnej rządu francuskiego i portalu „Club France Pologne”, przedstawienie oferty edukacyjnej Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ, Alliance Française w Katowicach, Instytutu Socjologii UŚ i Akademickiego Centrum Sukcesu, a także prezentacje firm francuskich z regionu Śląska.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: www.polska.campusfrance.org oraz www.institutfrancais.pl/sciences-universites.

Program spotkania w Katowicach (plik pdf)