Dzień informacyjny z obszaru nanotechnologii, zaawansowanych materiałów i biotechnologii

10.06.2016 - 16:19, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

15 czerwca 2016 r. od godz. 9.30 do 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice) odbywać się będzie krajowy dzień informacyjny z obszaru nanotechnologii, zaawansowanych materiałów i biotechnologii. Wydarzenie towarzyszy konferencji „InterNanoPoland 2016” oraz Międzynarodowym Targom Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tematami konkursów organizowanych w 2017 r. w ramach programu Horyzont 2020, jak i zapoznania się z przykładami aktywnego uczestnictwa w programach ramowych UE.

Spotkanie otworzy dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji. Temat komercjalizacji badań naukowych na Uniwersytecie Śląskim przybliży mgr inż. Maria Kwarcińska, kierownik Biura Współpracy z Gospodarką UŚ.

Organizatorem spotkania jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym na Politechnice Śląskiej oraz z Uniwersytetem Śląskim i Śląskim Klastrem Nano.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://www.kpk.gov.pl.

Plakat zapraszający na spotkanie