Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dzień orientacyjny dla zagranicznych studentów i studentek

19.09.2023 - 14:37, aktualizacja 19.09.2023 - 14:51
Redakcja: OO

Dzień orientacyjny dla zagranicznych studentów i studentek krótkoterminowych to wydarzenie odbywające się co semestr. Celem jest zapoznanie studentów i studentek z uczelnią oraz przekazanie informacji dotyczących m.in. studiowania na Uniwersytecie Śląskim. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Biuro Wymiany Międzynarodowej UŚ oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej, przy wsparciu innych jednostek.

Podczas wydarzenia osoby studenckie będą miały okazję zapoznać się z działalnością Samorządu Studenckiego, organizacji Erasmus Student Network, a także uzyskają informację na temat wsparcia oferowanego przez Centrum Obsługi Studenta.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele Szkoły Języka i Kultury Polskiej, która następnie poprowadzi dla studentów i studentek tygodniowy kurs adaptacyjny połączony z nauką języka polskiego.

W semestrze zimowym 2023/2024 studia w ramach wymiany międzynarodowej podejmie na Uniwersytecie Śląskim ok. 180 osób z zagranicznych uczelni partnerskich.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 25 września 2023 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego.

return to top