Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dzień Orientacyjny dla zagranicznych studentów krótkoterminowych

12.02.2024 - 10:31, aktualizacja 12.02.2024 - 10:31
Redakcja: AJS

Dzień Orientacyjny dla zagranicznych studentów krótkoterminowych to cykliczne wydarzenie odbywające się co semestr, mające na celu zapoznanie nowych studentów z uczelnią oraz przekazanie im informacji dotyczących m.in. studiowania na Uniwersytecie Śląskim. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Biuro Wymiany Międzynarodowej UŚ oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej, przy wsparciu innych jednostek.

W semestrze letnim 2023/2024 w ramach wymiany międzynarodowej studia na Uniwersytecie Śląskim podejmie ok. 90 studentów z zagranicznych uczelni partnerskich. Podczas spotkania studenci będą mieli okazję zapoznać się z działalnością Samorządu Studenckiego, organizacji Erasmus Student Network, a także z ofertą Akademickiego Związku Sportowego. W Dniu Orientacyjnym wezmą również udział przedstawiciele Szkoły Języka i Kultury Polskiej, która następnie poprowadzi dla studentów tygodniowy kurs adaptacyjny połączony z nauką języka polskiego.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 12 lutego 2024 roku o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnicy Dnia Orientacyjnego

return to top