„Edukacja humanistyczna i klimat. Scenariusze działania” – konferencja podsumowująca

21.07.2023 - 10:30, aktualizacja 23.08.2023 - 09:13
Redakcja: K.S

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną UŚ organizuje konferencję online pt. „Edukacja humanistyczna i klimat. Scenariusze działania”.

Wydarzenie zamyka międzynarodowy projekt „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki − rekomendacje” (The V4 Humanities Education for the Climate. Diagnoses – Best practices – Recommendations; HEC) realizowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Spotkanie będzie zatem okazją do podsumowania dwuletnich działań projektowych oraz wypracowania rekomendacji dla edukacji proklimatycznej na poziomie szkolnym i uniwersyteckim. Jednym z prelegentów będzie prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie odbędzie się 8 września 2023 roku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby zgłosić uczestnictwo, należy wysłać informację na adres e-mail: rejestracjaV4@us.edu.pl. Zwrotnie zostanie przesłany link do ankiety rejestracyjnej oraz link do udziału w wydarzeniu.