Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Edukatorium obywatelskie

31.10.2023 - 09:14, aktualizacja 31.10.2023 - 09:14
Redakcja: OO

9 listopada 2023 roku o godz. 9.00 w Uniwersytecie Otwartym UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się Edukatorium obywatelskie, kierowane do uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek z katowickich szkół.

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą na temat samorządności uczniowskiej, a także roli szkoły w rozwijaniu kompetencji obywatelskich. W trakcie spotkania zastanowimy się, w jaki sposób możemy włączać młodych ludzi w procesy podejmowania decyzji na poziomie lokalnym, a także kształtować postawy odpowiedzialności za własne otoczenie, wspierać tolerancję, uważność na respektowanie praw człowieka i konieczność przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji. Postaramy się również zdiagnozować bariery i ograniczenia prowadzenia edukacji obywatelskiej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Osobny panel zostanie poświęcony prawom dziecka, ucznia, człowieka.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: www.uniwersytetotwarty.us.edu.pl.

grafika promująca Edukatorium obywatelskie

return to top