„Ekstremalna 50.” – dzień otwarty na Wydziale Nauk o Ziemi

24.05.2018 - 13:20, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W piątek 8 czerwca 2018 roku w godz. od 9.00 do 14.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się dzień otwarty pn. „Ekstremalna 50.”, podczas którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zobaczyć pokazy multimedialne przygotowany przez pracowników wydziału dotyczące m.in. realizowanych badań naukowych w różnych miejscach świata czy sportów ekstremalnych. Zaplanowano również projekcję filmu oraz prezentację projektu „Dream Walker – 80 skoków dookoła świata” będącego cyklem 80 wypraw, w których biorą udział ekipy skoczków z całego świata.

Przed budynkiem wydziału zorganizowane zostaną ponadto stanowiska i strefy tematyczne:

• popularno-naukowa – na specjalnie przygotowanych stoiskach o swoich badaniach będą opowiadać pracownicy jednostek Wydziału Nauk o Ziemi, zaplanowano również warsztaty plenerowe i laboratoryjne, quizy i konkursy,
  • sportowo-rekreacyjna obejmująca: skoki z dachu „Żylety”, bieg sztafetowy pn. „GEObieg” oraz grę terenową „Geocoaching”,
  • artystyczno-rozrywkowa, w której zaplanowano występy zespołów muzycznych, tanecznych i kabaretowych, stąd też nadawać będzie studenckie radio Egida.

Harmonogram wydarzenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wnoz.us.edu.pl.

Plakat wydarzenia