Europejski Kongres Gospodarczy 2022

19.04.2022 - 11:07, aktualizacja 22.04.2022 - 14:59
Redakcja: OO

Czternasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywać się będzie od 25 do 27 kwietnia 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To największa impreza biznesowa Europy Centralnej. Uniwersytet Śląski w Katowicach jest partnerem wydarzenia.

Uczestnicy będą mieli okazję wymienić doświadczenia w gronie ekspertów, praktyków i decydentów. W programie znalazły się liczne debaty, prezentacje i spotkania, także z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• 25 kwietnia, godz. 14.30: „Międzynarodowa wymiana młodzieży. 35 lat Erasmusa” – w panelu weźmie udział dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ, koordynatorka projektu Transform4Europe. Sesja jest częścią Europejskiego Forum Młodych Liderów;
  • 26 kwietnia, godz. 11.30: „Blockchain inaczej” – gościem sesji będzie dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Spotkanie dotyczyć będzie m.in. popularności technologii blockchain w przekazie medialnym i w branży kryptowalut;
  • 27 kwietnia, godz. 9.30: „Nauka, biznes, transformacja” – jednym z prelegentów będzie rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Podczas rozmowy omówione zostaną m.in. nowe modele współpracy nauki z biznesem, rola nauki w transformacji regionów przemysłowych oraz Katowice jako Europejskie Miasto Nauki 2024;
  • 27 kwietnia, godz. 13.30: „Transformacja i kapitał społeczny” – gośćmi panelu będą rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr hab. Małgorzata Suchacka, prof. UŚ i prof. dr hab. Marek Szczepański z Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Podczas spotkania prelegenci porozmawiają m.in. o wyzwaniach transformacji w regionach o tradycjach przemysłowych.

Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi jest Europejskie Forum Młodych Liderów, które odbywać się będzie na terenie Wydziału Humanistycznego UŚ w Katowicach (więcej informacji).

Szczegóły dotyczące Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w tym pełny program, dostępne są na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

grafika promująca Europejski Kongres Gospodarczy