Europejski Kongres Gospodarczy 2023

25.04.2023 - 09:12, aktualizacja 25.04.2023 - 09:12
Redakcja: OO

Od 24 do 26 kwietnia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy. To już piętnasta edycja tej największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej.

Podczas wydarzenia uczestnicy mają okazję wymienić doświadczenia w gronie ekspertów, praktyków i decydentów. W programie znalazły się liczne debaty, prezentacje i spotkania, również z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• 25 kwietnia, godz. 13.30: „Katowice – Europejskie Miasto Nauki” – w panelu weźmie udział rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz Magdalena Stryja z Wydziału Prawa i Administracji UŚ;
  • 26 kwietnia, godz. 11.30: „Zasoby wodne” – uczestnikiem sesji będzie dyrektor Śląskiego Centrum Wody UŚ dr hab. Andrzej Woźnica, prof. UŚ.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu jest Europejskie Forum Młodych Liderów, w którym udział bierze 250 młodych aktywistów z całej Europy oraz studenci regionalnych uczelni. Partnerem instytucjonalnym forum jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym dostępne jest także stoisko Europejskiego Miasta Nauki, przygotowane przez Uniwersytet Śląski.