EuroScience Open Forum 2022 w Lejdzie

13.07.2022 - 13:24, aktualizacja 13.07.2022 - 15:11
Redakcja: wcyg

13 lipca rozpoczęła się konferencja naukowa w Lejdzie. EuroScience Open Forum 2022 potrwa do soboty 16 lipca i wpisuje się w obchody Europejskiego Miasta Nauki 2022, którym jest holenderskie miasto. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. zaangażowanej nauce i jej odpowiedzialności, zrównoważonemu środowisku oraz wyzwaniom stojącym przed społecznością akademicką.

Harmonogram konferencji w Lejdzie znaleźć można na stronie głównej ESOF2022.

Osoby zainteresowane mogą się na nią zarejestrować za pomocą formularza zgłoszeniowego i skorzystać z vouchera oferującego 20% zniżki od regularnej stawki.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji w holenderskim mieście jest EuroScience Open Forum 2022 Regional Site, organizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się w odrębnym wpisie.

W ramach konferencji w Lejdzie, podczas ceremonii zamknięcia ESOF2022, dojdzie do oficjalnego przekazania tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 Katowicom. Weźmie w niej udział delegacja katowickich uczelni oraz władz samorządowych. Uroczystość odbędzie się w sobotę 16 lipca o godz. 16.00. Transmisja zostanie udostępniona na stronie poświęconej katowickiej konferencji.

Grafika promująca wydarzenie ESOF2022 Leiden. Po lewej zdjęcie Lejdy, po prawej grafika z nazwą wydarzenia