Fest „Kordian” – Narodowe Czytanie w Bibliotece Śląskiej

05.09.2024 - 10:01, aktualizacja 05.09.2024 - 10:01
Redakcja: OO

W Bibliotece Śląskiej w Katowicach w sobotnie przedpołudnie spotkacie dwóch „Kordianów” Słowackiego. Śląski bliźniak dramatu powstał dzięki tłumaczeniu Mirosława Syniawy, znanego poety, poligloty, aktywisty językowego. Goście, czytający i słuchający, będą mieli więc niepowtarzalną okazję poznania dwujęzycznych fragmentów utworu, którego przesłanie i dziś skłania do refleksji. Muzyczną ilustrację spotkania wykona Dominika Kierpiec-Kontny znana jako Ślōnsko Bajarka.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji Narodowego Czytania 7 września 2024 roku o godz. 11.00. Wśród gości czytających znaleźli się przedstawiciele nauki, kultury, władz miasta i regionu, m.in. prof. dr hab. Jolanta Tambor i dr hab. Olga Przybyla, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biblioteki Śląskiej.