Festiwal Millennium Docs Against Gravity z udziałem pracowników UŚ

04.05.2023 - 10:57, aktualizacja 05.05.2023 - 11:01
Redakcja: wcyg
Tagi: film, pokaz filmowy

Od 12 do 21 maja 2023 w Katowicach odbywać się będzie 20. edycja Millennium Docs Against Gravity (po raz piąty w województwie śląskim). To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce.

Wydarzenia i pokazy festiwalowe organizowane są w kinie Światowid, kinie Kosmos oraz kinoteatrze Rialto. Wyświetlonych zostanie 41 filmów z całego świata. Seansom towarzyszyć będzie również 20 wydarzeń specjalnych.

W ramach festiwalu przewidziano spotkania i debaty koncentrujące się wokół tematów poruszanych w filmach. Odbędą się również dwa konkursy:

• konkurs główny o nagrodę publiczności województwa śląskiego,
  • konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego dla najlepszego filmu o tematyce ekologicznej.

Podczas wydarzenia zaplanowano dwa pokazy w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią” w katowickim kinie Światowid:

• 13 maja o godz. 18.00 – film „Świat po pracy” z wprowadzeniem psychologa dr. Łukasza Jacha z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczegóły znaleźć można na stronie kina Światowid.
  • 21 maja o godz. 15.30 – film „Części intymne” z wprowadzeniem seksuolożki mgr Agnieszki Wiszniewicz z Centrum Obsługi Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły dotyczące spotkania znajdują się na stronie kina.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie kina Światowid.