Filmowe spotkania z psychologią – pokaz filmu „Civil War” połączony z dyskusją

12.04.2024 - 13:43, aktualizacja 12.04.2024 - 13:43
Redakcja: OO

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00 w kinie studyjnym Światowid (ul. 3 Maja 7, Katowice) odbędzie się pokaz filmu „Civil War” (109 min). Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią”.

Film w reżyserii Alexa Garlanda to dystopijna wizja wojny domowej, która toczy się w Stanach Zjednoczonych w niedalekiej przyszłości (więcej o kontekście wojennym można dowiedzieć się, słuchając podcastu).

Jednocześnie tytułowe „civil war” możemy tłumaczyć również jako wojnę obywatelską także w kontekście działania mediów. Inną możliwością jest zwrócenie uwagi na wojnę wewnętrzną toczoną także przez każdego i każdą z nas podczas dokonywania wyborów moralnych.

Rozmowę po filmie poprowadzi mgr Justyna Lipka, psycholożka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W swojej pracy naukowej podejmuje tematykę m.in. ekstremizmu i brutalnego ekstremizmu oraz mentalności oblężonej twierdzy. Badaczka była również współredaktorką książki dostępnej na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego „Filmowe spotkania z psychologią”

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i opis filmu znajdują się na stronie kina Światowid.