Filmowe spotkania z psychologią – pokaz filmu „Monster” połączony z dyskusją

30.04.2024 - 08:54, aktualizacja 09.05.2024 - 08:47
Redakcja: wc-a
Tagi: sztuka

We wtorek 21 maja o godz. 17.00 w kinie studyjnym Światowid (ul. 3 Maja 7, Katowice) odbędzie się pokaz filmu „Monster” (128 min.). Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią”.

„Monster” to japoński dramat nagrodzony Złotą Palmą za najlepszy scenariusz oraz Nagrodą Specjalną – Palma „Queer” dla filmu pełnometrażowego na festiwalu w Cannes. Opowiada o wydarzeniu, które miało miejsce w małej szkole w prowincjonalnym mieście w Japonii. Historię poznajemy oczami matki, nauczyciela i chłopca. Zdaniem Kore-eda Hirokazu, reżysera filmu2, dzieło ukazuje rozdźwięk, jaki obserwujemy między ludźmi, krajami i grupami etnicznymi na całym świecie.

Więcej informacji o wydarzeniu i opis filmu znajduje się na stronie kina Światowid.

Rozmowę po pokazie poprowadzi dr Agnieszka Skorupa z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.