„Fulbright Slavic Award. Czy to dla mnie?” – spotkanie informacyjne

06.11.2023 - 13:41, aktualizacja 08.11.2023 - 10:21
Redakcja: K.S

22 listopada 2023 roku odbędzie się spotkanie informacyjne „Fulbright Slavic Award. Czy to dla mnie?” dotyczące wyjazdu dydaktycznego do Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich pracowników i pracowniczek UŚ zainteresowanych realizacją stypendium dydaktycznego w USA.

Spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, sala B.1.33) o godz. 17.15. Poprowadzi je dr Agata Stronciwilk, Ambasadorka Programu Fulbrighta.

Fulbright Slavic Award to stypendium dydaktyczne przeznaczone dla osób zatrudnionych w polskich instytucjach szkolnictwa wyższego, których zainteresowania naukowe związane są z kulturą (literaturą, mediami, sztuką) lub historią, polityką, ekonomią Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium jest skierowane również do osób ze znajomością realiów Stanów Zjednoczonych (literatury, sztuki, historii), chcących upowszechniać wiedzę o Polsce wśród amerykańskich studentów i studentek. Stypendium umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Illinois w Chicago (UIC) oraz The Ohio State University w Columbus (OSU).